Jak pisać ciekawe recenzje produktów? Poradnik blogera

Home / BlogoMarka / Jak pisać ciekawe recenzje produktów? Poradnik blogera

Jak recenzję produktu przekształcić w tekst, który przyciągnie uwagę, podbije serca marek współpracujących i wyróżni Cię na tle innych  blogerów? 

Pisanie ciekawych recenzji produktów to nie lada sztuka. To w jaki sposób prezentujesz na pozór proste treści wpływa na odbiór Twojego bloga nie tylko przez czytelników, ale także marki współpracujące, reklamodawców. Nikt w końcu nie chce nudnej, długiej recenzji produktu, której nikt nie przeczyta. Jak więc recenzować produkty, tak aby nikt nie przeszedł obok nich obojętnie?

Znów z garścią inspiracji na urozmaicenie wpisów z recenzjami przybywa Kasia, autorka bloga GajaPisze.pl, ekspertka od pisania świetnych tekstów.

 

 

 

INSPIRACJE DLA BLOGERÓW/BLOGEREK PISZĄCYCH RECENZJE PRODUKTÓW

—> Opowiedz co się dzieje/co może się wydarzyć, jeśli Twoi czytelnicy nie będą mieli/używali tego produktu.

—> Wskaż, na co zwróciłaś uwagę w pierwszej kolejności – np. spodobał Ci się design, zapach, cena…

—> Opublikuj zestaw produktów, które można np. zabrać na urlop, które należy mieć zawsze w torebce czy w biurku w pracy. Napisz, dlaczego zestaw/produkt sprawdzi się w danej sytuacji.

—> Zrób porównanie dwóch podobnych produktów konkurencyjnych marek. Potraktuj to jak konkurs/turniej. Użyj języka komentatorów sportowych.

—> Zwróć uwagę na coś, co nie jest główną funkcją produktu. Np. buteleczka perfum może być elementem dekoracyjnym łazienki.

—> Napisz antyrecenzję – o produktach, które się nie sprawdziły i których nie polecasz.

—> Potraktuj produkt, o którym piszesz, jak żywe stworzenie i opisz w humorystyczny sposób jego perypetie.

—> Stwórz cykl tematyczny, jak np. Agnieszka Bloguje (http://www.agnieszkabloguje.pl/2017/04/zuzyte-produkty-czyli-denko.html), która publikuje co jakiś czas wpisy pod hasłem Denko, czyli produkty, które w ostatnim czasie zużyła.

—> Napisz tekst o zaskakujących/niekonwencjonalnych zastosowaniach znanych produktów, lub wymień kilka/kilkanaście różnych zastosowań, jak Red Lipstick Monster: https://youtu.be/Di-VsH9hYms.

—> Zwróć uwagę na kontekst środowiskowy – skąd pochodzi produkt, czy jest ekologiczny, czy kosmetyki testowano na zwierzętach. Czy do produkcji użyto naturalnych materiałów.

Uważasz, że te wskazówki są przydatne? Powiedz o tym poradniku innym. W komentarzu podziel się swoimi wpisami z recenzjami produktów. 

Zobacz inne artykuły:

>>>> Przepis na idealny wpis kulinarny
>>>> Jak pisać ciekawsze teksty na bloga?
>>>> 10 wskazówek jak napisać ofertę reklamową bloga

  • Co prawda artykuł o tekście, ale 1 obrazek jest więcej wart niż X tysięcy słów. Dlatego warto zrobić małą sesję recenzowanemu produktowi, wydłuży to czas spędzony na stronie.